„Tuto akci jsme uspořádali především pro dobrou věc, protože krve není nikdy dost, ale také proto, abychom náš hokejový tým dostali do podvědomí lidí. Hráči na tento nápad okamžitě kývli a rovněž zájem fanoušků byl velký. Mohli jsme jich vybrat ale jen deset, takže jsme se přiklonili k těm, kteří s námi jezdí ven, chodí na naše tréninky, prostě s námi žijí," přiblížil motiv akce útočník a manažer klubu HC Baník Karviná Marek Ivan.

Z této dobročinné akce by chtěl udělat tradici, která by se konala každoročně před zahájením play-off. Nemocnice i fanoušci Baníku tento záměr vítají s nadšením.

„Je vidět, že nejsou zapálení jenom pro svou hru, ale chtějí pomoci i druhým a uvědomují si, že by někdy tu krev mohli i oni sami potřebovat," říká k záměru klubu mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj Radmila Fleischerová.

Stejného názoru je i fanoušek Baníku Karviná Josef Orlický, který daruje krev pravidelně, a tak na dobročinné akci svého oblíbeného manšaftu nemohl chybět.

„Je to super věc, protože krve je potřeba pořád a moc lidí ji podle mě darovat nechodí. Dnes je tu sice narváno, ale kolikrát přijdu a jsem tu třeba sám," svěřil se hokejový fanda s tím, že vybrán byl nejspíš proto, že v kotli patří k těm nejvýraznějším.

Přišly i fanynky

Tomu, že hokej není pouze mužskou záležitostí, nasvědčovala i přítomnost několika dam.

„Myslím, že kluci vymysleli skvělou věc. Viděla jsem to na internetu, tak jsem se hned přihlásila a jsem ráda, že mě vybrali. Krev daruji poprvé, ale jehla mě určitě nerozhází. Při síle mě drží vědomí, že mohu přispět k záchraně lidských životů," svěřila se Nikola Pawliczková.

To další z fanynek, Michaela Kynclová, byla při odběru lehce nervózní.

„Daruji krev poprvé, takže mám takové smíšené pocity z toho, jak bude odběr probíhat. Přišla jsem především proto, že otec mi a samozřejmě i jiným lidem daroval krev a já bych v tom chtěla pokračovat," prozradila Míša.

Dodala, že se k darování krve konečně odhodlala právě díky této akci.