Gajdacz je přesvědčen, že právě tyto závěry důležité pro městské plánování. „Teprve pak se může zastupitelstvo zodpovědně rozhodovat o přípravě Strategického plánu rozvoje, teprve pak se také může rozhodovat o novém územním plánu. O tom, kam umístit případné další investory, o tom, kde vyčlenit plochy pro zástavbu domů, jak tam přivést smysluplnou infrastrukturu, která tam vydrží déle, než ta ve Starém městě," říká Zbyněk Gajdacz.

Přestože aktuální dohoda mezi městem a Dolem Karviná je platná do roku 2017, podzim 2011, kdy OKD veřejně oznámilo svůj zájem překročit hranici vytýčenou řekou Olší a těžit pod Starým Městem, podle něj vše změnil.

„Průlom hranice a případné povolení těžby v této lokalitě přinese zásadní změnu v ekonomické situace na území města, a to k horšímu. Zcela jistě bude mít negativní vliv na životní prostředí. Přinese možná udržení zaměstnanosti důlních zaměstnanců, ovšem zcela určitě taky přinese obrovské zisky majitelů OKD, kteří většinou nejsou ani z naší republiky, natož pak z našeho regionu či dokonce z města," míní Gajdacz.

Celý rozhovor si přečtete v úterním tištěném vydání týdeníku Karvinsko a Havířovsko
#flash|https://g.denik.cz/72/f9/denik-tisk.swf|500|115|denik_tisk#