Radní se proto rozhodli k razantnímu kroku: mezi 22. do 5. hodin hodinou ranní vstup do parku zakázali.

„Zničení naučné stezky bylo poslední kapkou. Proto jsme se rozhodli schválit provozní řád, který zakazuje po 10. hodině večer až do pěti hodin ráno volný pohyb lidí po parku a to celoročně. Výjimku bude tvořit průchod parkem, který spojuje ulice Jana Palacha a Janáčkovu, a odchod z akcí pořádaných v letním kině a městskou společností Bospor," řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

Provozní řád začne platit od 1. dubna. Radnice nechá do parku nainstalovat tabule s jeho přesným zněním. V parku bude například zakázána konzumace alkoholických nápojů, hlučné chování, volné pobíhání psů nebo zdržování se osob, které jsou pod vlivem alkoholu či drog.

Provozní řád se dotkne také bývalého klubu Bedrunka (dnes Bublina), který se nachází přímo v parku Petra Bezruče a je v soukromých rukou. Především jeho hosté, posilnění alkoholem, patří k těm, kdo vybavení parku ničí.

Město tak bude tlačit na provozovatele, aby končil produkci a provoz do 22. hodiny večer. Pokud se provozovatel s městem nedohodne, je radnice připravena vydat obecně závaznou vyhlášku s omezením provozu konkrétních pohostinství.