Policisté si tentokrát vybrali stanoviště v Českém Těšíně poblíž autobusového stanoviště, v Horní Suché u místní Základní školy v Těrlické ulici a v Karviné v blízkosti házenkářské haly. Vždy se jednalo o místa, kde školáci přecházejí po přechodech.

„Jde o akci, kterou se snažíme dětem připomenout základní pravidla při přecházení přes přechod pro chodce. Mnoho dětí musí každý den cestou do školy nebo domů překonávat silnice. My jim v pravidelných termínech oživujeme v paměti, jak se před vstoupením do vozovky správně chovat. Dětem vysvětlujeme, jak se rozhlédnout, jak dát řidiči najevo, že chtějí přes silnici přejít a přidáváme další rady o tom, že mají mít reflexní doplňky, které je pomohou ochránit za snížené viditelnosti," řekl policejní preventista Jaroslav Kus.

Policisté měli pro školáky připravené drobné předměty, především právě reflexní doplňky pro zvýšení bezpečnosti.

Podle koordinátora BESIP Pavla Rakuse pomáhají reflexní prvky zvýšit viditelnost chodce, případně cyklisty, o mnoho desítek metrů. Za tmy, šera, mlhy nebo deště se použitím těchto doplňků podstatně snižuje riziko sražení.

Zatímco děti si na reflexní doplňky zvykly a v pestrobarevné módě jim nevadí, staří lidé jsou konzervativní a oblékají se do tmavého oblečení a nosí stejně nevýrazné tašky. Sami se tak vystavují velkému nebezpečí, že je řidič při chůzi po krajnici přehlédne a srazí.