Oba spolu před více než čtyřiceti lety nastupovali jako řidiči autobusu. Pro oba to bylo jejich první zaměstnání. Vydrželi u něj do dnes a podle jejich slov, je tato práce stále baví. „Kdybychom svou práci neměli rádi, tak bychom tady nebyli. Práce je také naším koníčkem a to, že se nám povedlo najet dva miliony kilometrů bez nehody, bereme jako normální záležitost," říkají skromně oba řidiči, které můžou cestující potkávat na příměstských havířovských linkách.

Každoročně firma 3ČSAD vyhlašuje jízdu bez nehod od milionu kilometrů. Ocenění jsou řidiči, kteří za své působení v autobusové dopravě najeli více jak milion kilometrů a nezpůsobili žádnou dopravní nehodu.

„Vedení 3ČSAD cítí jako morální povinnost ocenit naše řidiče, kteří dosáhli těchto mimořádných výkonů. Nesmírně si toho vážíme, protože tito řidiči mohou jít příkladem našim ostatním pracovníkům. Šetří nám provozní náklady, nemusíme řešit zbytečné opravy v rámci nehod a také zajišťují bezpečí našich cestujících," chválí své zaměstnance ředitel osobní dopravy Jakub Vyvial, .

Na řidiče čekal slavnostní oběd, po kterém proběhlo předávání dárkových tašek a taky toho nejhlavnějšího – plakety s jejich jménem a počtem najetých beznehodových kilometrů, kterou se mohou pyšnit ve svých autobusech.