„Tento projekt jsem zkoušel už ve svém minulém působišti v Českém Těšíně v rámci filmového klubu. Nebylo výjimkou, že někdy přišlo více lidí než na klasický film," řekl vedoucí karvinských kin Jakub Gajdica.

Diváci sice nevědí, na jaký film jdou, ale nemusí mít strach, že by utratili peníze za film, který se jim nelíbí. Pokud se jim projekce nebude líbit, tak mohou do deseti minut odejít a na pokladně se jim vrátí vstupné.

I tak se Jakub Gajdica neobává, že by lidé houfně opouštěli kinosál. „Když už člověk jde na něco, kde neví, co ho čeká, tak jde ´s otevřeným srdcem a myslí´," předpokládá vedoucí karvinských kin větší toleranci u publika.

Ten počítá s tím, že akce zaujme především mladší diváky. Ti se navíc nemusí bát, že by jim dramaturgie pouštěla nějaké propadáky.

„Budeme pouštět kvalitní kultovní filmy a navíc takové, u kterých se divák i pobaví," dodal Jakub Gajdica. Lidé tak mohou očekávat například filmy jako Pulp fiction: Historky z podsvětí.

Vyhýbat se v kině Centrum ale nebudou ani české tvorbě.

„V Českém Těšíně jsme takto například odvysílali český film Kouř," řekl Jakub Gajdica.

Jak bude akce vypadat, se mohou lidé přijít přesvědčit tento pátek ve 20 hodin do karvinského kina Centrum. Vstupné bude nižší než obvykle, za lístek diváci zaplatí 70 korun.

Nebude se jednat o pravidelné promítání. „Nepředpokládáme, že bychom takto promítali každý týden nebo i každý měsíc. Ale pokud budou ohlasy diváků kladné, tak můžeme pořádat takové projekce častěji," dodal vedoucí karvinských kin.