Motorkáři dětem vysvětlovali, jak si mají správně počínat jako chodci a cyklisté. „S Havrany spolupracujeme delší dobu. Osvěžení pravidel silničního provozu dětem určitě prospěje. Dokud jsme měli v domově kola, která nebyla řádně vybavená, mohli jezdit jen v parku. Teď máme kola vhodná i na silnici, tak jim tato výuka na dopravním hřišti přijde vhod," řekla vychovatelka Věra Kopeňová.

Už jen první procházka po hřišti v centru města ukázala, že ne všechny děti znají dopravní značky. Zatímco jako chodci by ještě obstáli, na jízdních kolech si jistí nebyli vůbec.

Jen málokterý cyklista věděl, že znamení o změně směru jízdy se dává pouze před započetím odbočování a v zatáčce už musí držet řídítka oběma rukama.

Vesměs všichni balancovali s upaženou rukou, čímž se vystavovali nebezpečí pádu.

Havrani jim vysvětlili, jak se na kole řadit před křižovatkou, jak si počínat v jízdních pruzích. Samozřejmostí bylo připomenutí povinné přilby a vybavení kola.

V závěru se děti zdokonalily v poskytování první pomoci. „Děti učíme ošetřit drobné krvácející rány nebo uložit postiženého do stabilizované polohy," vysvětlil člen klubu Josef Dlabač.