Některé jsou sice beznadějné naplněné, jiné ještě hlásí pár volných míst. „Máme ještě volná místa v příměstském táboře zaměřeném na historii, na keramiku a také s všeobecným zaměřením," sdělila ředitelka DDM Orlová Jana Šertlerová.

Děti se rozhodně nudit nebudou, u každého tábora je čeká výlet, hry a zábava. A na ty, kteří si vyberou historický tábor, čekají výlety dokonce čtyři. „Vezmeme děti na historické objekty v okolí, jako je Kotulova dřevěnka, Archeopark nebo do Štramberka," dodala Jana Šertlerová.

Nejen zábavu, ale i nějaké to poučení bude čekat také i zájemce o příměstský tábor v Centru pro rodinu Sluníčko v Karviné.

Pro děti od 6 do 12 let připravili dva příměstské tábory od 5. do 9. srpna Ze života hmyzu a od 29. července do 2. srpna Putování vesmírem. V prvním zmíněném čeká na děti každý den jedno zvíře, o kterém si budou povídat a hrát hry. „Kromě toho mohou zájemci zůstat spát ve Sluníčku ze čtvrtku na pátek a v noci na ně bude čekat venkovní pochod a taková malá stezka odvahy," uvedla koordinátorka aktivit Blanka Blatoňová.

V pátek potom děti čeká výlet do Včelího muzea ve Frýdku-Místku. Kdo přijde na druhý tábor, ten pojede do planetária v Ostravě.

Několik volných míst mají také v karvinském Juventusu. Místa jsou například v příměstském táboře Podivná stvoření nebo Toulky žáby kuňkalky.

Rozhodně by ale neměli rodiče čekat na poslední chvíli. „Je lepší se zapsat aspoň dva týdny dopředu. Ale samozřejmě v krajním případě a po domluvě s vedoucím je možno se přihlásit i v den nástupu," řekla vedoucí oddělení zájmové činnosti pravidelné Michaela Tomoszková.

Podle ní zájem o příměstské tábory rozhodně neklesá. Často jej prý využívají rodiče menších dětí, které se ještě bojí poslat na pobytový tábor. „Měli jsme několik případů, kdy rodiče dali jeden dva roky potomka na příměstský tábor a pak už ho poslali na pobytový," dodala Michaela Tomoszková.

Velký zájem potvrzuje také ředitelka střediska volného času Asterix v Havířově Eva Kiedroňová. „Všechny tábory jsme měli plné už před 14 dny, nejsou ani volná místa pro náhradníky," sdělila Eva Kiedroňová.

Jak dodává, jsou tyto tábory pro rodiče zajímavé také proto, že jsou levnější než pobytové.

A navíc v době, kdy jsou zavřené školy i družiny, plní neocenitelnou úlohu. „Není výjimkou, že u nás někteří rodiče zapíšou svého potomka třeba i na dva nebo tři turnusy během prázdnin," dodala ředitelka Asterixe.