Tam se konala soutěž World Championships of Performing Arts. „V žádném případě jsme s takovým úspěchem nepočítali. Jeli jsme tam spíše na poznávací zájezd, prohlédnout si Hollywood. Výsledky úplně překonaly naše očekávání," řekl dvacetiletý Marco Běhal.

Dvanáctičlennou porotu, která objektivně hodnotila všechny účastníky, ohromili taneční choreografií Ženich na útěku. „Podmínkou bylo zatančit minutové vystoupení, což je dost šibeniční čas. Kladla jsem si otázku, jak oslovit zahraniční publikum, a pak mě napadlo otočit film Nevěsta na útěku na ženicha, a to byla trefa do černého," řekla Lenka Krčová, které vede tanečníky souboru Impuls.

Mezinárodní soutěž reprezentovali jako jediní tanečníci z České republiky, a to po triumfu v národním kole, které se uskutečnilo letos v květnu v Moravském divadle v Olomouci. Cesta do světa tance jim tak byla otevřená. „Protancovali jsme tři kola a ve finále jsme nakonec reprezentovali nejen Českou republiku, ale i celou Evropu. Našimi tanečními soupeři byly skupiny z Jižní Afriky, Malajsie a USA," uvedla osmnáctiletá Katrin Cvinerová.

Taneční kvarteto tak dosáhlo maximálního úspěchu ve světě, kdy vystupovali před porotci z řad zástupců divadel Brodway nebo Chicago, kteří je ocenili jako nejlepší taneční skupinu na mistrovství.

A Hollywood nadané tanečníky ohromil. „Navštívili jsme známá hollywoodská místa, třeba Universal studios nebo chodník slávy se jmény populárních osobností," řekl Marco Běhal. A jak probíhala oslava? „Jelikož plnoletost v Americe spadá až k jednadvacetinám, úspěch jsme zajedli. Větší oslava našeho úspěchu se vším všudy pak následovala tady, už i s rodiči a blízkými," dodal. Tento úspěch určitě lze přičíst do stejné kategorie jako například vítězství v roce 2010, kdy tanečníci souboru Impuls získali jak první místo na Mistrovství Evropy, tak i na Mistrovství světa.

BIBIÁNA BALICKA