Vše začalo naprosto nevinně před šesti lety. „Známá měla třiatřicet lahviček od parfémů, ale protože už jí překážely, chtěla je vyhodit. Vzala jsem si je a řekla si, že tuto pěknou sbírku rozšířím," prozradila Deníku. Od té doby Monika drží své slovo a její sbírka se opravdu neustále rozrůstá. Nyní už má dokonce speciální vitrínku, kde parfémy, ať už plné či jen prázdné lahvičky, vyniknou.

„Když někdo přijde poprvé na návštěvu, jsou z toho úplně paf. Každý máme něco, já už prostě nedám na parfémy dopustit," míní a dodává, že k narozeninám, ke svátku, na Vánoce i na výročí dostává převážně parfémy, z čehož má největší radost. „Miluji ten pocit, když dostanu do rukou nový parfém, který skvěle zapadne do mé sbírky," řekla.

Její sbírka obsahuje parfémy nejrůznějších značek – Chanel, Gucci, Lancome, Versace a spoustu dalších. Neustále se rozrůstá i okruh výrobců kvalitních parfémů, takže je Monice jasné, že její sbírka bude obsahovat ještě spousty a spousty nových kousků.

„Když jsem byla malá, sbírala jsem obaly od sladkostí. Jenomže ty jsem většinou předtím musela sníst. Parfémy mají tu výhodu, že po nich nepřiberu," směje se a upozorňuje na fakt, že ne všechny parfémy použila či použije. „Je to sbírka. Na to, abych se navoněla, mám parfémy zvlášť. Pak z nich sbírám pouze lahvičky, ale mnohé z parfémů mám plné a myslím, že je ani nikdy nepoužiji," přiznává.

Její rodina si ze začátku nevěděla s Moničiným koníčkem rady, nicméně po roce kapitulovali. Když se pak přestěhovala s přítelem do nového bytu, úkol byl jasný. Speciální místo pro její milovanou sbírku. „Tak nějak jsem se s tím už smířil, patří to k ní. Alespoň nemám problém s vymýšlením dárků," řekl Moničin partner, Jan Mlejnek. A v současné době se Monika rozmýšlí, který kousek bude ten sto čtyřicátý. „Uvidíme, který mi padne do oka a nosu," směje se.

Svou úctyhodnou sbírku dokonce už prezentovala na několika zahraničních webových stránkách a má v plánu v tom pokračovat. „Je legrace triumfovat se třeba s někým z Číny, kdo je popředu o jednu flakonku," směje se. A nějaká perlička na závěr? „Největší a nejvtipnější kouzlo má pro mne parfém od Christiana Diora. Jeho parfém Hypnotic Poison byl jednu dobu dokonce zakázán ve Francii, protože ta vůně je velmi, ale opravdu velmi silná a lidé v restauracích a barech si stěžovali, že je z něj bolí hlava. Je to takový můj miláček," řekla mladá dívka.

BIBIÁNA BALICKA