„A protože jsme chtěli, aby i knihovna byla ´tak trochu hra´, nechali jsme se inspirovat piráty a najednou již nemáme dětské oddělení, ale moře (knih) s ostrovem a s pirátskou lodí. Kdo se podívá pořádně, uvidí i piráty, poklad a spoustu dobrodružství," říká knihovnice Lucie Šidlová.

Aby především čtenáři v teenagerském věku v knihovně trávili více času, prostě se tam cítili pokud možno jako doma, rozhodly se pracovnice knihovny vybudovat právě pro ně oddělení, které bude jednoznačně „cool".

„Stěny zde zdobí originální grafity, pohodlí zajistí sedací vaky a zábavu pak spousta knih a časopisů nejrůznějších žánrů," říká knihovnice Monika Molinková.

Ani oddělení pro dospělé čtenáře nepřišlo zkrátka. Část regálů je zbrusu nových, originálně vyrobených z OSB desek, část jsou zrenovované dřevěné police z původního dětského oddělení. Dokreslují tak atmosféru prostoru, kde se setkává mladá generace s tou starší. Celý prostor knihovny je barevně sjednocený výmalbou a novým nátěrem regálů ve studovně.