„Ještě se dodělávají nástupní ostrůvky u zastávek. Od 16. září by nicméně měla doprava v omezeném režimu fungovat," řekl starosta Petrovic Marian Lebiedzik s tím, že se ještě bude dodělávat chodník.

Opravám cesty musely ustoupit vzrostlé stromy, jejichž kořeny které povrch silnice nadzvedávaly. Dělníci dokonce vozovku o několik desítek centimetrů snížili.

„V některých místech to bylo o 80, jinde až o 150 centimetrů," dodal starosta obce. Lidé tak již nebudou mít cestu v úrovni oken a také výjezdy ze zahrad již nebudou natolik do kopce. Cesta je navíc o několik centimetrů širší.

Hotovy tak jsou dvě fáze, od pondělí začne fáze třetí krátký úsek od hostince U Jakuba směrem na Karvinou k odbočce u hotelového domu. Tam se nyní dodělává kanalizace, úprava cesty bude trvat až do Vánoc. Provoz tam bude probíhat v jednom pruhu.

Opravu vítají i samotní obyvatelé. „Je to skvělé a díky chodníku se tu bude chodit bezpečněji. Jen se obávám, že tady vznikne závodní dráha, předtím přece jen měli ti šílenci strach z těch stromů," myslí si Jan Jakubík s tím, že by tu měli častěji měřit policisté.

Podle starosty tato možnost může nastat. „Bohužel je to individuální. Je na každém řidiči, jak bude dodržovat rychlost. I před rekonstrukci tady někteří lidé jezdili větší rychlostí," sdělil Marian Lebiedzik s tím, že vedení obce komunikuje s policií, aby v úseku častěji měřila rychlost.

Oprava silnice v Petrovicích.