Jednalo se o 25. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň 23. ročník neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. 

Halová soutěž mladých hasičů v Havířově.

Soutěž, která je určena nejmladším hasičům ve věku od 6 do 15 let, pořádá SDH Havířov Město. Svým rozsahem jde o největší halovou soutěž v zemi.

Letošního ročníku se účastnilo 65 sborů SDH, včetně slovenských a polských.

Pětičlenná družstva jsou dělena do dvou věkových kategorií. Mladí hasiči získávají body ve štafetě, v jejímž průběhu musí každý člen družstva co nejrychleji a přesně uvázat stanovený uzel. Soutěžící z týmu si vždy vylosují, jaký uzel budou vázat. Na výběr mají tesařský uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel a úvaz na proudnici.

Dalšími disciplínami jsou běžecká štafeta dvojic a v odpoledních hodinách týmová štafeta 4×40 metrů. Obě štafety jsou zpestřeny hasičskou tématikou. Běžci musí v jejich průběhu například přebíhat přes kladinu, přenášet hasicí přístroj či rozvinovat nebo naopak svinovat hadice.

"Jubilejní ročník naší soutěže se vydařil. Jsem rád, že se dětem u nás líbilo a že jsme jim připravili zajímavé soutěžní klání. Nejlepší týmy podaly velmi vyrovnané výkony a rozhodovala každá sekunda. Vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník," řekl za organizátory velitel jednotky SDH Havířov Město Emanuel Došlík.

Výsledky

starší žáci:
1. místo - ZK IMA ZŠ Hutnická
2. místo - Bludov
3. místo - Mistřín
… 8. místo - Havířov

mladší žáci:
1. místo - Zlín-Malenovice
2. místo - Sloup
3. místo - Mistřín
… 9. místo - Havířov

Podívejte se na uzlovou štafetu staršího týmu domácích hasičů

Zdroj: Youtube

Sestřih bězecké a uzlové štafety

Zdroj: Youtube

Sestřih štěfety 4x40

Zdroj: Youtube