Od té doby změnila sedmnáctkrát svůj název, několikrát své sídlo. Nyní patří mezi nejprestižnější technicky zaměřené školy v regionu.

„Karvinská průmyslovka má v oblasti vzdělávání v našem kraji své důležité místo. V návaznosti na aktuální situaci i na poptávku na pracovním trhu technické obory významně podporujeme. Díky tomu škola nabízí nadstandardně vybavené učebny pro výuku přírodovědných předmětů, mechatroniky a programování CNC strojů. Atraktivní je jistě i moderní učebna virtuální reality. Středoškoláci zde zkrátka mají skvělé zázemí pro kvalitní vzdělávání, díky kterému si pak mohou najít zajímavou práci nebo pokračovat ve studiu na vysoké škole,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Kraj je totiž zřizovatelem školy.Na školní léta stále vzpomínají také absolventi. Například Bogdan Kokotek, dnešní šéf polské scény Těšínského divadla v anketě pro polské noviny Glos řekl, že stále vzpomíná zejména na řadu profesorů, například Władysława Pasze, který studenty motivoval k sestrojení prototypu slunečního kolektoru pro ohřev teplé vody v rodinných domech. Za který získali jeho autoři ocenění. A to bylo v roce 1984.

„I když by se mohlo zdát , že technické vzdělání při práci v divadle nevyužiji, opak je prý pravdou. Hodně mi to pomáhá zejména při projektování divadelních scénografií,“ přiznává Bogdan Kokotek.Na Střední průmyslové škole v Karviné se v současnosti vyučují obory Elektrotechnika, Informační technologie a Strojírenství.

„Sto let od zahájení výuky bychom rádi symbolicky oslavili s našimi absolventy na dnech otevřených dveří. Mohou si naši školu přijít prohlédnout, setkat se s našimi pedagogy a zavzpomínat si. Zveme také studenty naší školy a jejich blízké, ale také všechny, které naše škola zajímá,“ řekla ředitelka Střední průmyslové školy v Karviné Česlava Lukaštíková.

Dny otevřených dveří konají v pátek a v sobotu 8. a 9. října. V pátek od 12 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 13 hodin.