V Bohumíně bylo na sobotu ohlášeno sedm svateb. „Začínáme oddávat o půl desáté a oddávající se nezastaví do druhé hodiny. V případě, že by se ještě snoubenci rozhodli v ono datum se sedmičkami oddat, je to možné, ale už za tisícikorunový poplatek. A to proto, že schválené oddávací hodiny jsou jen od devíti do čtrnácti hodin. Že právě toto datum se sedmičkami novomanželům přinese štěstí, však zaručit nemůžeme,“ uvedla bohumínská matrikářka Marcela Lysá.

Sedmá svatba se sedmičkami v datu bude v Bohumíně motorkářská a snoubenci stanou před radničním oltářem ve 13 hodin. Silné stroje tak budou po obřadu před radnicí pořádně burácet.

V Českém Těšíně snoubenci věří, že jim toto magické datum může přinést štěstí. „První zájemci si byli toto datum zamluvit už loni v létě,“ vysvětlila mluvčí města Dorota Havlíková. „Sedmého července máme obřad také mimo radnici, v zahradě restaurace v městské části Žukov. Bude to teprve druhá svatba mimo obřadní síň nebo kostel v historii města,“ říká matrikářka Sabina Gajdzicová.

Ve Stonavě, kde se ročně vezme tak kolem patnácti párů, už mají na termín s magickými třemi sedmičkami zamluvené tři svatby. „Zájem projevovaly páry hlavně na konci minulého roku, kdy karvinská matrika měla již plno,“ říká stonavská matrikářka Krystyna Kupková.

Jedna z těchto svateb bude dvojjazyčná, v polském i českém jazyce. Podle matrikářky je čekají v nejbližší době ještě dvě zvláštnosti: jedna svatba v přilehlém parku a druhá v neděli.

„V neděli budeme oddávat poprvé, a to na zvláštní žádost partnerů,“ říká starosta Feber.

Také karvinská radnice má všechny volné termíny dávno obsazené. „V tento den nás čeká v zámecké obřadní síni celkem šestnáct svateb. Čtrnáct z nich uzavírá sňatek poprvé,“ potvrdil mluvčí města Karviné Jaroslav Nakládal. Dva obřady, které se uskuteční v zámecké síni, jsou již nad limitem a termíny musela schválit rada města.

Naposledy byl velký zájem o sňatky s pro mnohé kouzelným datem 2. 2. 2002, další nápor se očekává až za rok, kvůli datu s třemi osmičkami: 8. 8. 2008.

Zpravodajství z dnešní svatební soboty v Havířově přinese Havířovský deník ve svém pondělním vydání.