V uplynulé sezoně připravilo Městské kulturní středisko Havířov taneční kurzy pro dospělé. Ty se setkaly se spoustou kladných ohlasů z řad havířovské veřejnosti, proto budou zahájeny znovu. Taneční pro dospělé začínají v říjnu, kombinovaně ve Společenském domě a nově zrekonstruované budově Kulturního domu Radost.

„Je připraveno 16 lekcí a závěrečná. Tančit se bude jednou týdně dvě a půl hodiny. Nové taneční lekce slibují základy deseti společenských tanců, standardních i latinskoamerických, výuku dalších moderních i dobových tanců dle vlastního výběru, výbornou atmosféru a nezapomenutelné zážitky,“ řekla Monika Hrabalová z Městského kulturního střediska.

Lektorem tanečních kurzů je Miroslav Kuchař, mnohonásobný mistr České republiky v sólových latinskoamerických tancích a formacích, rovněž mnohonásobný finalista mistrovství Evropy a světa. V posledních letech úspěšně působí jako trenér a choreograf ostravského Tanečního klubu Jarky Calábkové, který patří mezi nejvýraznější kluby taneční historie v Evropě.

„Tanec je jedna z životní příležitostí radovat se. Tančíme na narozeninách, na svatbách, na ulicích i v obývácích, tančíme v sálech i v tělocvičnách. Není to jen důkaz sportovního výkonu, je to především výraz radosti. Tanec je také společenská aktivita, ukazuje vnitřní i vnější půvab. Taneční zdvořilost je někdy důležitější než technika a dá se naučit. Možná více než v uplynulých letech dbáme na aktivní a zábavné prožití volného času. Vyplňujeme své chvilky oddechu tak, abychom se skutečně bavili. Tanec k zábavě neodmyslitelně patří, slučuje se i se společenským vystupováním. Má jednu skvělou výhodu, je univerzální,“ dodala Hrabalová.