Přestříkané dvojjazyčné autobusové cedule nejsou projevem nesnášenlivosti či rasismu, ale pouhým vandalismem party nezletilých.
Skupinka adolescentů má za poslední měsíc v obci na svědomí více ničení. „Během prázdnin nám bylo obyvateli nahlášeno, že parta nezletilců jezdí na kolech a převrhují popelnice. Také zničili oplocení dětského hřiště, nebo si udělali ohniště na fotbalovém hřišti, kde je umělý trávník,“ řekl starosta obce Vladislav Šipula.

Mladíci se očividně nudí a z toho důvodu vytrhali zhruba na jednom kilometru patníky. „Je tomu asi jen 14 dní, kdy je tam silničáři dali. Nyní na celém kilometru po obou stranách jsou skoro všechny sloupky vyvrácené a poházené v příkopě a na poli,“ dodal Šipula.

Výlupci asi spoléhají na to, že v obci jsou jen tři strážníci, před kterými se jim daří zatím utíkat. „Je to problém, jelikož nemáme víc policistů. Výtržníky je třeba chytit přímo při činu, a proto žádáme jednak rodiče, aby byli více všímaví, co jejich dítě dělá, ale také občany, aby nebyli lhostejní a pokud si něčeho všimnou přišli to nahlásit nám na úřad, nebo strážníkům,“ doplnil starosta.

Z dvojjazyčných cedulí je již nástřik odstraněn a radní věří, že se to již nebude opakovat. „Můžeme jen doufat, že už se to nestane. Jsme naprosto přesvědčení, že se nejednalo o jakýkoliv projev nesnášenlivosti. Nikdy jsme neměli nejmenší problém soužití českých a polských obyvatel,“ vysvětlil starosta Vladislav Šipula.