Přes veškeré spílání na adresu silničářů si za karamboly mohli motoristé sami. Přes poměrně vydatné sněžení byly vozovky sjízdné. Samozřejmě s notnou dávkou opatrnosti. Důkazem je řada nehod, kdy vozidlo sjelo do příkopu, ale spousta dalších kolem něj bezpečně projížděla. Dopravní policisté vyjížděli jen k menší části všech nehod, protože u mnoha se řidiči dokázali domluvit, nebo si poškodili pouze své vlastní vozidlo a uznali, že chyba byla na jejich straně.

Mezi nejvíce rizikovými místy byly křižovatky a kopce. Ujetý sníh se okamžitě měnil v klouzačku, na které se jen stěží brzdilo a rovněž tak špatně rozjíždělo. Jízdu z kopce nezvládli například řidiči v Horních Bludovicích, pod Bludovickým kopcem nebo na Okružní ulici na Šumbarku. Tam uvízl i autobus MHD. Před ním zůstal stát osobní vůz a autobus už se nedokázal rozjet. Cestující museli vystoupit a řidič s autobusem couval dolů. Při opakovaném pokusu už byl úspěšný.

Během čtvrtku přijala karvinská policie celkem 29 oznámení o dopravních nehodách. "Nejvíce práce měli dopravní policisté během noci. Řidiči kamionůnezvládali i menší stoupání. Hraniční přivaděč byl zablokován,Žukovský kopec byl také v zajetí těžkých vozidel. Problémys výjezdempři stoupání měli řidiči i u Dolu ČSA. Naštěstípři kolizích nedošlo k vážným zraněním.Při střetech docházelok poškození vozidel. Příčinnami kolizí bylo nezvládnutí povrchu pozemní komunikace a letní pneumatiky, které na sníh nepatří," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.