„Prášky od bolesti mi už vůbec nezabíraly, navíc mě ztoho pobolíval občas žaludek. Proto mi můj doktor naordinoval léky vinfuzi.“

Problém pana Jiřího spočívá vtom, že kvůli infuzní léčbě musí ležet vždy několik dní vnemocnici. Díky otevření ambulance s infuzní terapií, by jeho hospitalizace už nebyly vůbec nutné.

„Dozvěděl jsem se o nové ambulanci vHornické nemocnici a určitě toho využiji. Poležím si na lehátku tři – čtyři hodinky a můžu jít domů. Ušetřím tím čas i peníze, protože bych od Nového roku musel za pobyt vnemocnici platit,“ dodává pan Jiří.

Karvinská hornická nemocnice zahájila vtěchto dnech provoz nově vzniklé ambulance infuzní terapie, která je součástí interny. Využít ji můžou i ostatní zdravotnická zařízení našeho regionu. „Tohle pracoviště je na Karvinsku jediné a moc potřebné,“ uvedla hlavní sestra Jarmila Dostálová.

Dodala, že využít ji mohou pacienti, kteří mají naordinovanou například analgetickou léčbu. „Vnaší ambulanci si pacient lehne, napíchneme mu infuzi a je zde pod stálým dozorem sestry či lékaře. Za pár hodin může odejít domů. Uleví se mu, nezatíží to jeho trávicí trakt a na nějaký čas může žít zase kvalitním životem, bez bolestí,“ dodává.

„Vsouvislosti se zavedením regulačních poplatků, lze předpokládat, že dojde kvýraznému nárůstu počtu pacientů,“ řekla mluvčí nemocnice Helena Baronová. Ambulance je umístěna vbudově Centra pracovní medicíny ve třetím patře a poskytuje své služby vpracovní dny na 6 lůžkách vdobě od 6 do 15 hodin.