Se zrušením hranic (vstup republiky do Schengenského prostoru – pozn. aut.) totiž České dráhy vypustily vjízdních řádech i zastávku Petrovice u Karviné. „Ano, je to skutečně tak. Tato novinka platí už od zavedení nového jízdního tarifu 9. prosince,“ potvrdil informaci mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Nepomohly ani stížnosti starosty Petrovic. Vedení Českých drah je prý neoblomné. „Pod hlavičkou Sdružení měst a obcí Karvinska se psal dopis na generální ředitelství, ale nic to nemohlo. Obávám se, že změnu čekat nemůžeme,“ řekl rezignovaně starosta Petrovic Petr Trojek.

Že jeho obavy jsou oprávněné, potvrdil i mluvčí Českých drah Ondřej Kubala, který tvrdí, že pro vlaky typu Eurocity je zastavení vPetrovicích jen zdražení. „Vlaky tohoto typu jsou mezinárodní expresy a nemohou stát všude. Nechceme znevažovat zastávku vobci Petrovice, ale prostě taková je situace. Padla hranice, nejsou hraniční kontroly, není důvod v Petrovicích zastavovat,“ řekl Kubala, podle něhož nejezdilo rychlíky do Petrovic zase tolik cestujících.

Mluvčí Českých drah odráží i argument, že vlaky stejně i nyní po zrušení hranic vPetrovicích zastavují.

„Ano, to je sice pravda, ale i to se vyřeší. Zatím se ještě vPetrovicích mění vlakové čety, ale už jednáme sPoláky o tom, že by se měnily už vOstravě nebo vBohumíně a tudíž vnejbližší budoucnosti už nebude jediný důvod vPetrovičích zastavovat,“ dodal Ondřej Kubala.