Na výstavě, která má být nainstalována v foyer Kulturního domu Petra Bezruče mají dostat příležitost k prezentaci mladí a nadaní výtvarníci nejen z Havířova, ale i z okolních měst. „Chceme inspirovat mladé lidi a probudit v nich zájem o výtvarno a vůbec o kulturu jako takovou. Mladí lidé si musí uvědomit, že všechno záleží na jejich píli a snažení a že mohou pěstovat něco, co neobohatí pouze je samotné, ale také lidi kolem nich,“ uvedl dále Velčovský.

Jako druhý bod projektu bude následovat talk show Dobrá adresa, která je jeho hlavní součástí. Uvádět ji bude 15. února v KD Petra Bezruče její autor, mladý moderátor Michal Kosoru. Úspěšní hosté zde popíší svou cestu na vrchol. Tím mohou inspirovat další mladé lidi, kteří se chtějí dostat do showbyznysu a něco v něm dokázat. „Tento je určen pro všechny věkové kategorie. Chtěli bychom, aby se stal havířovskou akcí, při které se lidé dozvědí jak něco o samotných hostech, tak také o jejich cestě kumštem,“ dodal předseda občanského sdružení Miniteatro.
Sdružení chystá na tento rok už 17. ročník festivalu malých zájezdových profesionálních divadel a divadélek pro děti. Ten se bude v názvu nést i jméno zakladatele – Miniteatro Jiřího Tibitanzla.