Od rána měli totiž plné ruce práce s lidmi, kteří to s alkoholovou oslavou poněkud přehnali. První pijící nedočkavec byl přijat pracovníky Protialkoholní záchytné stanice (PZS) již na silvestra dopoledne.
„Služba byla zajištěna standardně a dá se říct, že proběhla bez větších komplikací. Výjma dvou případů, kdy s agresivními opilci museli pomoci i přivolaní strážníci městské policie. Pomohli pracovníkům tyto lidi přikurtovat,“ vysvětlil tiskový mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. Městští policisté takto zajištují bezpečnost personálu při ošetření agresivních pacientů.
Ošetřeno bylo celkem čtrnáct osob, z toho byly tři ženy. Protialkoholní záchytná stanice byla v nočních hodinách plná, její kapacita je právě čtrnáct postelí.
Další „klienty“ již policie nepřivážela, protože PZS je informovala o plné vytíženosti. „Nejmladším zadrženým byl osmnáctiletý mladík a nejstarší nocležnicí byla sedmapadesátiletá žena. Většina těchto osob byla na záchytku přivezena hlídkami policie, ostatní dopravila sanitka,“ dodal Humpl.
Oslava se tak zadrženým podnapilcům pořádně prodražila.
„Pokud dotyčný zaplatí v den propuštění, hradí částku šestset korun, platí-li později, pak je to o sto korun více. V případě, že je na záchytku dopraví policie či záchranka, částka se zvedá na 950 korun,“ uzavřel Humpl.
Státní policie v současné době vyšetřuje případ, který má s PZS souvislost.
V době silvestrovských oslav se totiž skupinka podnapilých domáhala vstupu do budovy a rozkopala tak vstupní dveře.
„Zatím jsme věc řešili obecně jako přestupek proti neznámému pachateli. Policisté ale znají totožnost podezřelých, neboť se jednalo o tři spolujezdce podnapilé řidičky, která byla na PZS převezena policejní hlídkou,“ vysvětlil tiskový mluvčí Policie ČR v Karviné Stanislav Sobol.
Mladíci rozkopali vstupní dveře stanice a poničili i poštovní schránku umístěnou na dveřích.
„Škoda byla vyčíslena celkem na 3 500 korun. Byl spáchán přestupek proti majetku, který bude dále řešit přestupková komise Magistrátu města Karviné. Je ovšem možné, že věc bude kvalifikována jako výtržnictví a policie pak zahájí trestní řízení,“ uzavřel Sobol.