Místa měla vzniknout vjeho firmě Rosh, která se podniká v textilním odvětví. „Jednám zároveň sdalšími investory, kteří vzóně vytvoří další pracovní místa,“ vzkázal Vivek Ojha orlovské radnici.

Háček je vtom, že kdyby nesplnil výše uvedené podmínky, čekaly by jej nemalé sankce. „Nejde jen o finanční postih, musel by vrátit také svůj podíl. Pan Ojha se navíc zavázal několika milionovou investicí do areálu,“ sdělil orlovský místostarosta Radislav Mojžíšek.

Radnice se tak příští rok chystá do areálu na velkou kontrolu. „Pan Ojha snámi pravidelně komunikuje a sděluje, co nového se vareálu děje. Příští rok vlednu se chceme přijít podívat přímo na místo,“ doplnil místostarosta.

Orlovská průmyslová zóna vznikala ve velkých porodních bolestech. Město nejprve dlouhou dobu usilovalo, aby mu sát převedl areál bývalého Dolu Žofie. Pak se dlouho nevědělo, zda bude areál provozovat samo město. Ještě minulé zastupitelstvo nakonec rozhodlo, že město svůj podíl přenechá výše uvedenému podnikateli.

Vzóně by tak nyní měla fungovat Ojhova firma. Dalších několik pracovníků zaměstnává firma Bohemia Cool a firma zabývající se obchodování plynem.

„Míst by tam postupně mělo přibývat. Pan Ojha sdělil, že o podnikání vzóně má zájem jeden ze subdodavatelů firmy Hyundai. Další desítky míst má vytvořit ještě další společnost, která zatím nechce být jmenována,“ doplnil Radislav Mojžíšek.

To, zda se možnost pracovních míst rozšíří, ukáže až příští rok. Jedna zdaných firem má ale zájem zaměstnávat také pracovníky zPolska a Slovenska. Kolik míst zbude pro Orlovany tak zatím jisté není.