„Ve středu jsme na dopravním inspektorátu měli otevřenou přepážku navíc. Jen dopoledne přišlo na úřad více než 110 lidí. Čekající doba byla zhruba 33 minut,“ vysvětlila tisková mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová. Stále se podle jejích slov oplatí registrovat se na webu a objednat se na určitou hodinu.
„V takovém případě pak lidé čekali jen čtyři minuty,“ dodala. Většina lidí si přišla pro nové řidičské průkazy, o něž žádali ještě loni.
„Propadlé řidičáky přišli vyměnit pouze dva občané z celkového počtu 4 628 průkazů pozbývajících platnosti.
„Na otázku, proč nepřišli včas v daném termínu, odpověděli, že to nestihli,“ řekla mluvčí.
Z úřadu neodešli s pokutou. Magistrát se rozhodl do konce ledna všechny opozdilce a hříšníky nepokutovat, věc řeší pouze domluvou.

Zřejmě již tradiční povánoční trend pokračuje nadále. Po svátcích přicházejí na úřad lidé, které žádají o vydání nového občanského průkazu kvůli ztrátě dokladů
„Připisujeme to zvýšenému řádění kapsářů. Lidé jsou neopatrní na své věci v době nákupů vánočních dárků a přicházejí tak o své peněženky a jejich obsah. Jen za jeden úřední den přišlo dvacet lidí s tím, že jim byly doklady ukradeny,“ dodává Swiderová.
Podobná situace byla včera i na úřadech v Orlové, kam si přišli podat žádost o občanský průkaz čtyři žadatelé, jimž byly doklady odcizeny, ve středu jich bylo více.
„Tento počet však není o moc vyšší než obvykle. Bývá pravidlem, že zejména po víkendech, kdy jsou diskotéky a lidé se baví, přijdou o doklady a musí si požádat o nové,“ popisuje stav na úřadech tisková mluvčí Orlové Nataša Cibulková.
Zatím se ani v Orlové nijak neprojevil zvýšený zájem žadatelů o vystavení nových občanských průkazů.
Ve středu přišlo na úřad kvůli tomuto 98 žadatelů, těsně před Vánocemi jich bylo ale více, přes 100.
Úředníci věří, že jich přibude až poté, co si mnozí půjdou na poštu pro důchod a tam jim sdělí, že mají neplatný občanský průkaz.