O dvě až tři koruny více zaplatí za jízdenku cestující mezi Orlovou, Karvinou a Havířovem. Na těchto trasách zajišťuje dopravu ČSAD Karviná a Havířov.
„Ano, ceny jízdenek se zvýšily v průměru o dvě až tři koruny ve všech tarifních pásmech. Důvod? Zvýšená sazba DPH a dražší pohonné hmoty,“ vysvětlil ředitel divize osobní dopravy Antonín Španěl.

Kvůli vyšší sazbě DPH, která platí od 1. ledna letošního roku, vydají více peněz za jízdné v autobusech také cestující v Integrovaném dopravním systému v Českém Těšíně, kde dopravu zajišťuje společnost BUS Slezsko. Vyšší jsou ceny za jednotlivé jízdenky z čipových karet i časových jízdenek.

Jednotlivé jízdné se zvýšilo ze sedm korun na osm, dětské poloviční jízdné je vyšší o padesát haléřů a jedna jízdenka stojí čtyři koruny. Vyšší jsou také ceny 30- a 90denních časových jízdenek.

Zhruba o pět až 15 korun se zvedly ceny časových jízdenek žákovských, studentských i seniorských. Nové ceny jízdného budou jednotně platit v celé oblasti integrovaného dopravního systému dopravce BUS Slezsko, jak v MHD, tak v příměstské autobusové dopravě.

Ceny jízdného v městské hromadné dopravě v Karviné a Orlové se nezvýšily. „V Orlové je návrh na zvýšení cen, ale zatím nebyl schválen. Měli bychom o tom jednat s radními někdy koncem února,“ dodal Španěl.