„Na místě již zdravotníci oživovali desetiletou dívenku zfiesty. Hasiči pomocí hydraulického zařízení, tzv. rozpínáku otevřeli zaseknuté dveře auta a na nosítkách opatrně vytáhli ve spolupráci se zdravotníky ženu, která byla zřejmě řidičkou a vrátili se na stanici. Druhým havarovaným autem byl Renault Megane. Také zabezpečili obě vozidla před požárem a pomohli naložit zraněné do sanitek,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.


Podle tiskového mluvčího Záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáše Humpla ošetřili zdravotníci dvě pacientky, které cestovaly ve fiestě. „Jednatřicetiletá žena utrpěla poranění dolní končetiny a byla transportována na traumatologii nemocnice vHavířově. Druhou postiženou se stala desetiletá dívka; její zranění voblasti hlavy, hrudníku a břicha byla vážná. Dva zasahující lékaři stýmem zdravotníků oživovali dívenku kolem čtyřiceti minut. Nakonec se jim podařilo obnovit srdeční akci a dítě napojené na umělou plicní ventilaci transportovali do Havířova. Odtud dívku letecky přepravil vrtulník letecké záchranné služby do Fakultní nemocnice vOstravě-Porubě. Stav pacientky byl vdobě jejího předání do nemocnice velmi vážný,“ uvedl Humpl.

Podle aktuálních informací se lékařům dívenku zachránit nepodařilo. Ještě v noci zemřela. "Nehodu s největší pravděpodobností zavinila řidička, která při odbočování vlevo nedala přednost protijedoucímu automobilu," potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.