„Jsme velice mile překvapeni a musíme říct, že jsme nečekali takhle velkou účast. Je to odměna i pro nás, jelikož hlavně poslední přípravy byly velice náročné,“ řekla hlavní sestra Anna Tomečková.

Prohlídka za účasti lékařů a personálu začala v deset hodin dopoledne a už ve čtrnáct hodin bylo zaznamenáno celých 600 návštěvníků. Další nápor byl pak v odpoledních hodinách.

Nejvíce lidí se přišlo podívat na zcela nové porodní oddělení. Lidé ocenili jednak vybavenost, ale i porodní sál, který se nachází hned vedle porodních boxů. V případě komplikací, mohou lékaři během několika sekund provést například císařský řez.

„Tady bude radost rodit, kdybych byla mladší, vůbec bych neváhala s výběrem nemocnice. Lepší komfort snad budoucí maminky nemohly ani dostat. Je to prostě nádhera a nedá se tomu nic vytknout,“ s nadšením konstatovala Lydie Pakizerová.

Do nemocnice se přišli podívat i žáci základních a středních škol z Havířova (studentky zdravotnické školy, Střední odborné školy ze Šumbarku), těhotné ženy se svými partnery, zaměstnanci nemocnice, nebo lékaři z ambulancí v Havířově a okolí, zejména gynekologové.

Při prohlídce dostávali návštěvníci průpisku s logem nemocnice nebo kalendářík.