Vedení nemocnice bude dělat po prvním měsíci odhad, jaký příjem by měl být z regulačních poplatků. Jisté je, že veškeré peníze vloží zpět do zařízení.

Přestože nemocnice musela vydat určité vstupní prostředky, které jsou spojeny se zavedením nového zákona, na výstupu bude částka peněz, která poslouží na další zvelebení nemocnice.

„První takový hrubý odhad jsme vypracovali během prosince minulého roku, a to z důvodu, zda zakoupit automaty na regulační poplatky, nebo využít jinou nabízenou možnost, kterou byl jejich pronájem. I když se ukázalo, že návratnost by byla v poměrně krátkém časovém období, rozhodli jsme se pro variantu pronájmu. Ten budeme firmě platit po dobu dvou let a pak přístroje odkoupíme za zůstatkovou cenu. Výhodou je, že v této dvouleté době se pronajímatel musí postarat o servis,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Kovářová.

Peníze z poplatků musejí být vidět. „Chtěli bychom veškeré tyto peníze využít tak, aby si toho pacienti všimli a měli z toho prospěch. Víme, že takovou slabinou je nedostatečné orientační značení nebo zastaralá nemocniční lůžka, a to bychom právě chtěli změnit. Přesný termín, kdy zrealizujeme tyto projekty, nyní nelze stanovit, ale bude to pro nás priorita tohoto roku. Bez těchto příjmů z poplatků bychom zřejmě neměli možnost s těmito rekonstrukcemi začít. Samozřejmě v průběhu roku bude rozhodovat, zda nevznikne nějaká mimořádná havarijní situace, která by musela být řešena, “ dodala ředitelka Kovářová.

Výhodou pro nemocnici rovněž je, že pojišťovny zatím nebudou snižovat platby za provedené výkony.