Včera v Ostravě spolu s kolegy z jiných okresů převzali celkem 12 nových sanitních vozů, které si územní středisko Záchranné služby Moravskoslezského kraje pořídilo díky devětadvacetimilionové dotaci Krajského úřadu.

Deset automobilů jsou dodávky VW Transporter a dvě vozidla Škoda Octavia Combi a součástí této investice je i sanitka, která už od druhé poloviny loňského roku jezdí v rámci rychlé lékařské pomoci v Orlové.

Nové sanitky splňují nároky na průchodnost náročným terénem a díky prostornosti umožňují i dobrou práci s pacientem za jízdy. Svým vybavením odpovídají lůžku na jednotce intenzivní péče.

„Sedm aut v provedení s pohonem všech čtyř kol zamíří do oblastí s horší dopravní obslužností, a to na Bruntálsko, Frýdeckomístecko, Novojičínsko a Opavsko,“ upřesnil ředitel Územního střediska záchranné služby MSK Roman Gřegoř.

Tři nové sanitky budou jezdit v Ostravě, v Havířově a v Orlové, kde sanitka už slouží tamním záchranářům od loňského léta a její nákup byl schválen ještě v předchozím rozpočtu,“ řekl mluvčí ÚSZS MSK Lukáš Humpl.