V pondělí se naplno rozjede mezioborová jednotka intenzivní péče. Nové porodní oddělení musí počkat na rozhodnutí kolaudačního řízení.

„V pátek proběhla kolaudace. Pokud budou shledány nějaké nedostatky, budeme je muset odstranit. V opačném případě počkáme na písemný souhlas a pak už nic nebude stát v cestě přestěhování rodiček,“ řekla hlavní sestra Anna Tomečková.

Nyní na mezioborové jednotce intenzivní péče probíhají poslední úpravy a dolaďování.

„Je s tím spjato i mnoho drobností, které jsou však velice důležité. To znamená, že i každá stříkačka musí mít své místo. Nicméně jsme připraveni na přesun pacientů ze starých prostorů do nových. V pondělí už také budeme schopni přijímat pacienty na toto oddělení,“ řekla hlavní sestra Anna Tomečková.

Přesun pacientů bude vyžadovat sílu.

„Až se bude přesouvat porodní oddělení, bude to jednodušší. Tam jsou maminky, které mohou chodit a děti se přenesou. Jiná situace bude na JIP. Zde pacienti bezvládně leží. Samozřejmě, že si i s tímto poradíme,“ dodala Tomečková.

Na stávajícím porodním oddělení je 18 lůžek. „V nových prostorech bude o tři lůžka méně. Je to proto, že jsme potřebovali prostor na sociální zázemí, které bude nyní na každém pokoji,“ doplnila Tomečková.

Na jednotce intenzivní péče je kapacita osmadvaceti míst se špičkovým vybavením a personálem.