„Dopoledne musím zajít do práce, protože jedna z blízkých restaurací měla zapůjčené židle a stoly a vzhledem k tomu, že se u nás dnes v 15 hodin koná karneval, budeme tento nábytek potřebovat,“ vysvětlila Petrová.

Celý zbytek soboty i neděle pak bude trávit v přítomnosti svých blízkých.

„Jedna z mých dcer bydlí v rodinném domku a má hospodářství a já ji tam chodím pravidelně vypomáhat. Dělám to moc ráda. Obzvlášť teď, když budu zanedlouho babičkou. A také mi obvykle v sobotu volá ze zahraničí i má druhá dcera. Moc se těším, až ji zase uslyším, jak se má,“ říká.

Když má volno a počasí přeje, ráda se se svým přítelem vydává na dlouhé procházky po okolí, zaskočí na zahradu či vyjíždí do Petrovic i do Bohumína navštívit rodinu.

„Neděle nebývá ničím zvlášť výjimečná a ani tato zítřejší nebude. Pravidelně se dívám na pořad Nedělní partie a Otázky Václava Moravce, tyto pořady si nenechávám ujít,“ dodává. Volné víkendy se dají ukončit všelijak, Pavla Petrová je nejraději tráví čtením dobrých historických i místopisných knih. „Naposledy jsem četla Dáreios – král králů. Mohu ji všem vřele doporučit,“ uzavírá s úsměvem.