Jeho výstavba přišla na 133 milionů korun – celý komplex je bezbariérový a kromě pětadvacetimetrového bazénu má i sportovní halu, kde je tělocvična pro míčové hry a malá tělocvična pro kondiční cvičení. Komplex má také rehabilitační část s ordinací lékaře. Ve venkovní části pak jsou sportovní hřiště, in-line dráha a lezecká stěna.
Centrum doplňuje restaurace s letní terasou. Už od dopoledne si lidé mohli projít rehabilitační i bazénovou část včetně zázemí, které nebude běžně pro návštěvníky přístupné.
Podívat se přišly stovky lidí. „Centrum se mi moc líbí, jen tam mohly být ještě nějaké skluzavky pro děti,“ uvedl Petr Grygerek z Bartovic. „Chodit tam určitě budu, mám to hned za barákem, alespoň nemusím nikam dojíždět,“ těší se Grygerek.
Ozdravné centrum Ještěrka je největší investicí v historii městského obvodu Radvanice a Bartovice. „Věříme, že Ještěrka nebude ztrátová,“ uvedla místostarostka Radvanic a Bartovic Ivana Michálková s tím, že provoz takového komplexu je samozřejmě finančně nákladný, a tak by byla spokojená, kdyby v prvních letech skončil s vyrovnaným hospodařením.
Komplex provozuje městská společnost Sareza, která se stará například i o bazén v Porubě či Moravské Ostravě. Ještěrka bude sloužit i okolním školám a školkám pro plaveckou výuku či tělesnou výchovu. Pro veřejnost bude otevřena denně od 12 hodin do osmi hodin do večera. Dvouhodinové vstupné přijde dospělého o víkendu na šedesát korun, děti zaplatí čtyřicet. Část určená pro rehabilitaci má samostatný vstup. V přízemí je umístěna recepce, ordinace lékaře, rehabilitační bazén a komplet vodoléčebných van. Patro je určeno pro elektroléčbu, tělocvik a sociální zázemí personálu.