Uchazeči o studium si v sobotu mohli většinou v doprovodu rodičů vyslechnout podrobné informace o jednotlivých studijních oborech, prohlédnout prostory školy, podívat se do učeben, zeptat se na problémy týkající se přijímacího řízení a samotného studia.

„Prostředí školy na nás udělalo velmi dobrý dojem. Na první pohled je vidět, že učebny jsou po všech stránkách moderně vybaveny. Také vlastní budova se vylepšuje,“ pochvalovali si manželé Molnárovi, kteří doprovázeli syna Ondřeje.

„Chodila jsem tu, když to ještě byla základní škola. Změna je obrovská,“ dodala paní Molnárová. Spokojen byl rovněž Vladislav Balon, který přišel se svým synem Patrikem a jeho kamarádem Jakubem Bilanem. Oba žáci základní školy by se chtěli učit stavařině.

Stavební průmyslovka nabízí ve školním roce 2008/2009 studium v oboru stavebnictví se zaměřením na pozemní stavitelství a dopravní stavitelství.

Otevřeny budou tři třídy. Dále technické lyceum pro žáky se zájmem o techniku, matematiku a přírodní vědy. Průmyslovka je aktivně zapojena do mezinárodní spolupráce v rámci projektu Sokrates. Velká péče je věnovaná průběžné modernizaci, obnově a doplňování technických zařízení potřebných pro výuku. V současné době je kapacita školy limitována čtyřmi sty osmdesáti školáky. Studenti jsou z Havířova, Karviné, Třince, Českého Těšína, Jablunkova, Frýdku-Místku i některých vzdálenějších míst. Informace o škole lze rovněž získat na webové adrese www.ssstav-havirov.cz.

„Možnosti uplatnění našich absolventů jsou velmi dobré. Zpravidla kolem devadesáti pěti procent z nich pokračuje ve studiu na vysokých školách technického směru. Velmi výrazná je poptávka ze strany nejrůznějších stavebních firem a institucí. S umístěním na trhu práce nejsou problémy,“ informoval ředitel školy Pavel Řehoř.