Společnost totiž pokračuje v procesu překládání pacienta tzv. z lůžka na lůžko, který zahájila v loňském roce, a navazuje spolupráci s ortopedickými odděleními nejen nemocnic krajských, ale i městských a privátních.

„Máme už smlouvu se všemi nemocnicemi zřizovanými krajem a před podpisem máme s Fakultní nemocnicí v Ostravě-Porubě a jednáme s městskou nemocnicí Ostrava,“ prozradil předseda představenstva Lázní Darkov Igor Svoják.
Ten byl až do loňského roku generálním ředitelem lázní, avšak počátkem ledna jej na tomto postu nahradil bývalý ředitel frýdecko-místecké nemocnice Petr Kacíř.

V čem je onen překlad z lůžka na lůžko výhodný? „Především se zkrátí doma rekonvalescence pacienta a šetří se tak peníze pacienta i zaměstnavatele, potažmo státu,“ říká předseda dozorčí rady společnosti C&D HOLDING FINANCE Jaroslav Čánek. Doplnil, že tento systém však ještě nefunguje naplno. „My nemůžeme pacienta násilím nutit, ať se nechá po operaci a nutné pooperační době, kdy musí být v nemocnici, převézt rovnou do lázní. To je na jeho svobodném rozhodnutí. Ale věřím, že lidé časem ocení výhody tohoto systému,“ tvrdí Čánek.

Toto je však jen jedna z aktivit lázní. Už koncem ledna podepíše management lázní smlouvu s arabskými partnery, a stvrdí tak rozjezd svých aktivit v oblasti lázeňství na Blízkém Východě.

„Máme tam už cestu prošlapanou a tak jsme se rozhodli rozjet tam další aktivity než jen vozit sem k nám arabské pacienty,“ prozradil Čánek. Kromě arabské oblasti chtějí majitelé lázní prorazit také v Ruské federaci, kde už funguje pobočka Lázní Darkov, a loni už se v Karviné léčily asi tři stovky pacientů z této destinace. „Naším cílem je navázat spolupráci s tamními zdravotnickými zařízeními,“ naznačil Čánek. Prozradil, že lázně si nemohou na nedostatek pacientů stěžovat a mj. také proto uvažují výhledově o stavbě dalších ubytovacích kapacit. Podle Čánka není vyloučeno, že by se v lázních někdy v budoucnu mohlo také operovat.