V uplynulém kalendářním roku se narodilo rovných čtyřicet malých Těrličanů. Ztoho dvacet jedna chlapců a devatenáct děvčátek. Je to sice o pět méně, než vpředchozím roce, ale je nad průměrem posledních pěti let. Hrubá míra porodnosti (živorodnost) dosáhla poměrně příznivé hodnoty 9,54 narozených na tisíc obyvatel. Pro zajímavost vdvaaosmdesátitisícovém Havířově je tento ukazatel výrazně nižší 6,90.

Ke kladům lze přičíst, že se do obce přistěhovalo 156 osob a odstěhovalo o dvacet méně, tedy 136. Určitým negativem je, že více místních občanů zemřelo, než se narodilo. Celkem to bylo čtyřicet devět lidí. Věku devadesáti pěti let dosáhli dva obyvatelé.

Skladba jmen u novorozenců byla velice rozmanitá a žádné nemělo výraznější zastoupení. Oblíbený Jakub se objevil třikrát a Matěj dvakrát. Zholčičích Lucie, Amálie a Aneta dvakrát doplnila příjmení. Kdalším jménům, která si pro svá miminka rodiče vybrali, patří kupříkladu Adrian, Damian, Jáchym, Josef, Klaudie, Kornelia, Matyas, Samuel a Sebastián. Možnost dát svým potomkům dvě křestní jména nebyla využita.

Těrlické maminky rodily vnemocnicích vTřinci (12krát), Havířově (10), Karviné (7), Ostravě (6), ve Frýdku Místku (3), Praze (1) a jedno místo zatím není známé. Vývoj počtu obyvatel Těrlicka od posledního sčítání lidu vroce 2001 ukazuje, že obec je stabilizována.