„Je to nehorázné. My, co tu bydlíme, pak nemáme kolikrát kde zaparkovat. Už jsem psal stížnost na město, přímo na podatelnu, dvakrát, ale nikomu nestojím za to, aby mi odpověděl, natož aby se celou záležitostí zodpovědní úředníci zabývali,“ stěžuje si jeden z místních obyvatelů, který si nepřeje být jmenován, jeho iniciály má však redakce k dispozici.

Podle všeho si jednotliví řidiči-prodejci takto zvyšují pravděpodobnost, že si jejich auta všimne kupec, který jde třeba do blízké Autotechny nakupovat.
„Je to dlouhodobá záležitost. Průměrně tady stojí pět i více aut, které jsou k prodeji. Ostatní, kteří tady v okolí bydlí, pak mají problém najít si místo na zaparkování,“ dodává muž.

Údajně se již s problémem nedostatku parkovacích míst obracel přímo na bývalého starostu Antonína Petráše, který mu ale na jeho stížnost osobně odpověděl. „Tehdy mi napsal, že se chystají dělat nějaké parkovací místa přímo na hlavní třídě, ale jak vidíte, Petráš už tam není a tady se nic nezměnilo,“ posteskl si.

Podle mluvčí magistrátu Šárky Swiderové město s tímto nešvarem bojuje již delší dobu a nejen na tomto konkrétním parkovišti. „Zatím nemáme zákonné páky k postihu. Auta jsou v dobrém technickém stavu, jsou pojízdná a jejich majitelé parkují na místech k tomu určených. Je to tedy spíše problém lidský. My můžeme nařídit odtah auta v případě, že by šlo prokazatelně o nepojízdné auto nebo vrak. A městská policie by zasáhla v případě, že by auto parkovalo na jíném než veřejném a k tomu určeném místě,“ vysvětlila mluvčí. Konkrétní stížnost na místo u Autotechny poslanou e-mailem údajně město nedostalo. „Řešíme e-maily, písemné stížnosti, ale tuhle opravdu nemáme. Pokud bychom ji dostali, už bychom na ni odpověděli,“ tvrdí Swiderová.