Senioři, kteří by rádi svůj volný čas trávili studiem, mají možnost. Ti, kdož mají maturitu a jsou starší 55 let, si mohou vybrat mezi počítači, cizími jazyky a dalšími předměty.

„Zájemci o studium se mohou začít hlásit od pondělí 18. února v knihovně K3 Bohumín, kde jim pomůžeme vypsat přihlášku prostřednictvím formuláře na webu Vysoké školy podnikání,“ sdělila vedoucí knihovny Jana Leparová s tím, že se budoucí studenti-senioři mohou obracet v knihovně přímo na ni.

Dvouleté vysokoškolské studium ostravské Vysoké školy podnikání je rozděleno do čtyř semestrů. Univerzitní učebny najdou zájemci v prostorách základní školy v ulici ČSA v centru Bohumína. Od října by noví vysokoškoláci-senioři měli začít studovat ve dvou studijních skupinách po 16 studentech.

Studium však není zdarma a jeden semestr přijde zájemce na cca 600 korun.
„Částka se totiž bude odvíjet od počtu studentů ve skupině. Jeden semestr studia sice přijde na 1800 korun, ovšem 1 200 korun za bohumínské studenty-seniory uhradí město,“ říká mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Podle vedoucí odboru školství, kultury a sportu bohumínské radnice Pavly Skokanové se loni studium setkalo u seniorů s velkým ohlasem.
„I když každý ze studentů vstupoval do školy s různou úrovní znalostí, každý z nich si ze školy odnesl nové zkušenosti a vědomosti. Navíc se teď setkávají i mimo školu a rozšířila se mezi nimi i e-mailová komunikace,“ uvedla Skokanová.

Univerzita třetího věku začala v Bohumíně fungovat vloni na podzim v rámci městského projektu „Učící se město“. Ten má za cíl nabídnout vzdělání všem věkovým kategoriím v Bohumíně.