Vokresním kole 57. ročníku Matematické olympiády vKarviné ve dvou kategoriích obsadili první místo smaximálně možným počtem bodů.

Vkategorii Z9 soutěžilo padesát žáků ztřiadvaceti základních a středních škol a gymnázií. Úspěšných bylo sedm. Havířovští dosáhli plných čtyřiadvaceti bodů a podělili se o první místo. Vpořadí třetí se ztrátou tří bodů byla Viktorie Kolátková zGymnázia Orlová. Krajské kolo se koná 26. března 2008 ve Středisku volného času Juventus vKarviné.

Ondřej Bouchala a Lukáš Folwarczný se zúčastnili i vyšší kategorie C určené pro žáky 5. ročníku osmiletých gymnázií. Opět dominovali plným bodovým ziskem. Rovněž Jakub Štoček zGymnázia Studentská dosáhl maximálních osmnáct bodů. Řešitelů bylo celkem šestnáct zpěti škol, ztoho osm úspěšných. Krajské kolo bude vúterý 1. dubna vprostorách Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.

Učitelem matematiky obou postupujících studentů do krajského kola je Pavel Böhm. „Jsou to výjimečně talentovaní a pracovití žáci. Zvítězit ve dvou kategoriích bez ztráty bodů je mimořádným úspěchem. Jejich první místo vsoutěži C je o to cennější, že je to kategorie o jeden stupeň vyšší než Z9, která odpovídá jejich třídě. Držím jim palce, aby vbudoucnu postoupili do ústředního kola matematické olympiády,“ uvedl profesor matematiky zGymnázia Komenského.