Komunisté vyšlou do boje o senátorské křeslo stávajícího senátora Eduarda Matykiewicze, stejně tak ODS, která sází na osvědčeného kandidáta. Bude jím i tentokrát petrovický starosta Petr Trojek, který před šesti lety ve druhém kole podlehl právě Matykiewiczovi.

„Nominace mne samozřejmě potěšila. Ovšem jsem toho názoru, že těžší bude vítězství obhájit než jej získat jako tomu bylo poprvé,“ tvrdí Matykiewicz.

Za svůj nejdůležitější úkol v roli senátora považuje spolupráci s krajskými zastupiteli a pak také představiteli samosprávy na úrovni jednotlivých obcí. „V tomto chci pokračovat a voličům jsem před začátkem kampaně ochoten složit účet toho, co jsem za těch šest let udělal,“ dodal Matykiewicz.

Lidovci na Karvinsku svého kandidáta nenominovali a Zelení o něm teprve budou jednat. Sociální demokraté naopak už mají jasno. Jejich „želízkem v ohni“ bude karvinský lékař Radek Sušil. „Má nominace je podmíněna odhodláním něco ve zdravotnictví udělat, změnit,“ tvrdí Sušil.

Nemyslí si, že by zejména proti komunistickému kandidátovi neměl šanci uspět. „Tento region je, pravda, hodně levicově orientovaný, ale myslím si, že úspěch toho kterého kandidáta bude záviset na volební účasti. Proto bude mým úkolem především přesvědčit lidi, aby k volbám přišli, že je to i pro ně důležité,“ dodává Radek Sušil.