O realizaci čtyř táborů se postará středisko volného času Asterix.

„Rozeslali jsme všem ředitelům havířovských základních škol dopis, aby informovali rodiče školáků o kritériích zápisu na pobyty. Podmínkou prvního kola je, že dítě nebylo na ozdravném táboře už minulý rok a součastně příjem rodiny nepřekračuje 2,4 násobek životního minima. Pokud se nám nepodaří obsadit všechna místa vprvním termínu, bude následovat druhý zápis 2. dubna a zde můžeme přijmout děti i nad tento násobek minima,“ řekla vedoucí Asterixu Lucie Bitterová.

Vkaždém turnuse bude třicet dětí, ztoho sedm míst bude obsazeno zoddělení sociálně právní ochrany dětí. Organizátoři už nyní připravují bohatý program.

„Tak jako každý náš tábor se i tyto ponesou vurčitém duchu. Vprvním všichni zažijí dobrodružství sOdysseem, druhý ponese název nový svět, ve třetím budeme odhalovat tajemství podmořského světa a poslední nese název ostrov přátelství,“ doplnila Bitterová.

Čtyři desetidenní turnusy, které proběhnou od 18. července vyjdou město na víc než dva miliony korun. Na letní prázdniny je ještě naplánován tuzemský integrovaný rekondiční pobyt pro děti spohybovými poruchami, nebo ozdravný tábor pro třicet dětí zevidence oddělení sociálně právní ochrany dětí se zaměřením výchovně-pracovním.

Všichni pojednou do Beskyd a město vyčíslilo náklady zhruba na 330 tisíc korun.