Jednadvacet maminek z Havířova a okolí právě dokončilo absolvování bezplatného kurzu Asistence.

„Ten probíhal v prostorách ZŠ M. Pujmanové od září do února tohoto roku v délce 360 vyučovacích hodin. Projekt matkám umožnil rozšířit si vlastní dovednosti a znalosti. To jim může zajistit lepší uplatnění na trhu práce nebo si mohou případně zahájit vlastní podnikatelskou činnost. Náplní bylo seznámit účastníky s aktuálními legislativními podmínkami, s marketingem, finančními produkty, ale také s účetnictvím, osvojení si komunikačních dovedností a mnoho jiného. Účast byla pro maminky zcela zdarma stejně jako poskytnutý výukový materiál. Pro děti bylo v době výuky zajištěno hlídání v místě konání kurzu,“ řekla ředitelka MaRC Sluníčko Renáta Bajgerová.

Všechny účastnice obdržely 14. února písemné osvědčení o absolvování kurzu.

Centrum téměř ihned navázalo novým kurzem s názvem Náhradní máma a účastní se ho 25 žen. „Zde se dovědí například informace o řešení zátěžových a náročných situací nebo se naučí základy zdravovědy. Bude zaměřen i na první pomoc dětem, ale také na pedagogické minimum a mnoho jiného,“ dodala ředitelka.

Sluníčko ujišťuje zájemkyně, na které se nedostalo, že ve své aktivitě bude i nadále pokračovat a další kurzy chystá na měsíc září.