Soutěž hasičů ve věku od 6 do 15 let se bude konat nadcházející sobotu. Místem zápolení bude tradičně Městská sportovní hala vcentru Havířova.

V letošním roce se jedná v pořadí už o 19. ročník halové pohárové soutěže mladých hasičů a současně o 17. ročník neoficiálního Mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Letos je přihlášeno 56 dobrovolných sborů, které na start postaví 33 mladších družstev a 45 starších. Soutěžící týmy i jejich doprovod bude tvořit přibližně sedm stovek lidí.

Organizátoři proto neponechávají nic náhodě. Požární zbrojnice je už teď plná nejrůznějšího materiálu, který bude vprůběhu celodenní akce zapotřebí.

„Dolaďujeme poslední detaily, aby vsobotu vše klaplo. Zkontrolovali jsme všechny překážky a technické vybavení, které budeme vhale používat. Vsobotu brzy ráno sportovní halu upravíme pro hasičskou soutěž a přesně vdevět hodin odstartujeme první závodníky,“ řekl velitel pořádajícího Sboru dobrovolných hasičů Havířov Město Emanuel Došlík.

Jeho otec Emanuel Došlík starší tomu dodává, že soutěžit se bude v tradičních disciplínách. „Jedná se o uzlovou štafetu, běžeckou štafetu dvojic a týmovou štafetu 4x4. Pro zvýšení bezpečnosti soutěžících dětí budou letos povinné přilby,“ doplnil informace starosta sboru.