Zrekonstruované byty budou o velikostech 2+1, 1+1 a 1+kk. Součástí nového bytového domu budou společné prostory pro uskladnění kol, kočárků, vozíků, úklidová komora a sklepní boxy.


„V rámci rekonstrukce se vybuduje také účelová komunikace, která zajistí dostupnost objektu pro handicapované spoluobčany, vozy hasičů, sanitek a také aut svážejících odpad,“ řekla mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Architektonický vzhled budovy zůstane zachován, dostane však novou fasádu. Okolí objektu bude ozeleněno stromy a křovinami.
Podle Cibulkové je započatá rekonstrukce hotelového domu v současné době jedinou možností, jak rozšířit stávající bytový fond ve městě.

„Práce byly zahájeny v únoru a skončit by měly do konce letošního roku. Předpokládaný rozpočet stavby je 97 milionů korun, přičemž z toho dotace ze Státního fondu rozvoje bydlení činí necelých 70 milionů korun. Doubravan město odkoupilo od OKD před sedmi lety a jako první přestavělo na byty objekt B. V objektu A sídlil odbor sociální a zdravotní, odbor rozvoje investic a živnostenský úřad, vyšší patra však zela prázdnotou.

Nikola Klimšová