O tom, jak by mělo okolí Slunečnice vypadat, se mohli více dozvědět lidé, kteří minulý čtvrtek zavítali na veřejné projednávání této záležitosti.

„Regenerace Rafinérského lesíku přispěje k lepšímu bydlení. Než se však z dosud velmi těsné lokality stane příjemnější místo, budou se lidé muset na pár měsíců stavebních prací obrnit trpělivostí. Proto jsme chtěli s lidmi v této lokalitě vše probrat, vyslechnout si jejich připomínky a připravit je na vše, co v blízkosti jejich obydlí v příštích měsících plánujeme,“ zdůvodnil setkání starosta Bohumína Petr Vícha.

Rafinérský lesík o rozloze přes 5 hektarů, který se nachází za bývalým hotelovým domem ŽDB, čeká zřejmě už v příštím roce komplexní regenerace.

Společné místo k odpočinku by zde měli najít rodiče s dětmi, sportovci i pejskaři. Odhadované náklady regenerace jsou téměř 20 milionů korun. Město však jedná s nadací Proměny, která podporuje projekty na obnovu městských parků, o dotaci ve výši až 12 milionů korun.

„Ze stávajícího Rafinérského lesíku by měl po jeho regeneraci vzniknout lesopark. Máme v něm navržena dvě dětská hřiště, jedno pro menší děti a druhé pro větší děti. Pro děti by mělo v lesíku vyrůst mnoho zajímavých atrakcí jako třeba devítimetrová dřevěná vyhlídková věž nebo visutý most a místa pro lezení. Nebudou však chybět ani běžecké trasy s místy pro cvičení, cyklotrasa a promenádní pěšinky a loučky. Pejskaři se mohou těšit na oplocený volný výběh pro své čtyřnohé miláčky,“ řekla Jana Slívová z investičního odboru bohumínské radnice.

Komplexní obnově Rafinérského lesíku bude předcházet demolice nebytové části bývalého hotelového domu. S tou by město mělo začít letos v květnu. Demolice bude stát podle předběžných odhadů necelých 7 milionů korun a bude trvat asi dva měsíce.