Argumentují tím, že jim odkoupení bytů nikdo nenabídl a oni se cítí poškozeni na svých občanských právech. „Je to diskriminace nás občanů. Kdybychom bydleli jinde než v Karviné–Novém Městě, mohl bych si po schválení privatizace, které by mělo přijít v létě, byt, v němž bydlím, koupit. Takto to nemohu,“ tvrdil jménem všech nájemníků tří domů v Tovární ulici jejich mluvčí Pavel Hlaváč. Dodal, že nájemníci všech tří domů se shodli a chtějí koupit jeden celý blok. „Myslíme si, že by neměl být problém tento blok vyčlenit,“ tvrdí Hlaváč.

Primátor Tomáš Hanzel oponoval tím, že zastupitelé už dříve rozhodli o tom, že zhruba 60 domů, které město v části Karviná–Nové Město ještě vlastní, nabídne k prodeji jednomu vlastníkovi. „Zastupitelé vsadili na jistotu, jeden silný vlastník je totiž zárukou toho, že když bude vlastnit všechny byty, celou oblast zrevitalizuje a bude to ku prospěchu všem,“ tlumočil názor všech zastupitelů primátor.

Lidé svou nespokojenost vyjádřili také v diskuzi na internetových stranách karvinsky.denik.cz. Například Hubert Hudzieczek si myslí, že právo koupit si byt do osobního vlastnictví mají všichni. Totéž si myslí čtenářka, která se v diskuzi zalogovala pod jménem Lucie. „Bojím se, aby to nevypadalo jako tady u nás. Jeden byt tu koupila realitka a třetím rokem byt chátrá, prostě hrůza… Vymáháme po nich všelijaké platby,“ píše ve svém diskusním příspěvku. Zároveň se ptá, jestli se dá věřit tomu, že nový vlastník všech bytů, dá domy i jejich okolí dohromady.

Podle primátora chce město právě toho docílit a subjektu, kterému byty prodá, zanese tuto podmínku do kupní smlouvy.

O celkové privatizaci obecních bytů by měli karvinští zastupitelé definitivně rozhodovat na zasedání 1. července.