Místo rozhýbalo celou Orlovou před několika lety, když o ně usilovali lidé, kteří tam chtěli vybudovat islámskou mešitu a centrum. Z toho nakonec sešlo, stejně jako z plánu využít plochu pro některé firmy, které tam chtěly rozšířit orlovskou průmyslovou zónu.

„Zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků třinecké firmě. Společnost má zájem vybudovat obchodní zónu, ve které budou mít svá sídla velkoprostorové prodejny Interspar, obchodní řetězce pro dům a zahradu Obi, elektrodům a menší obchodní objekty, jako například Euronics, Siko, Jysk, Svět koberců a podobně,“ řekla orlovská mluvčí Nataša Cibulková.

Zároveň firma zvažuje vybudování komunikace, objezdů a dalších investicích. Občanům by to mělo přinést podstatné rozšíření obchodní sítě města a zřízení specializovaných prodejen, které ve městě chybí. To jsou například právě služby pro domácí kutily, či zahrádkáře)“V ne­poslední řadě vzniknou další pracovní příležitosti pro občany města,“ doplňuje mluvčí.

V areálu by také vznikla nová parkovací místa. ,,Za plus považuji nejen zajímavost této nabídky, ale i fakt, že si firma uvědomuje nutnost investic, jako přeložky sítí a podobně. V neposlední řadě celkem má investor dobře vyřešené parkoviště pro 920 vozidel," uvedl Miroslav Satora z orlovského stavebního odboru. Firma by začala stavět na podzim letošního roku, předpokládané dokončení je v září 2009.

,,Dojde k oživení doposud nevyužitého, ,,mrtvého prostoru", který je na strategickém vstupu do města a je tedy doslova ,,bránou pro nově příchozí, kteří si již zde udělají představu o životě ve městě. Nespornou výhodou je i dostupnost místní dopravou a linkami na Ostravu a Havířov, což je pro občany, kteří nedisponují auty velmi podstatné," doplnil orlovský zastupitel a radní Jaromír Kuča.