„Tato místa jsou už ve stádiu příprav a každopádně se letos uskuteční,“ uvedla mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Konkrétně vznikne třináct nových parkovacích míst v Karviné-Mizerově v ulici Kpt. Jaroše, sedm na Tř. Těreškovové a čtrnáct míst v ulici Studentské. V Karviné-Novém Městě se vybuduje 29 míst v ulici Sokolovské a 42 mezi ulicemi U Svobodáren a Třídou Družby. Také ve Fryštátě přibude sedm stání v Markově ulici.

„Dále jsme zadali studii pro ulici Rudé Armády v Hranicích na 28 parkovacích míst, Třídě Těreškovové a ulici Čapkovského, kde bychom chtěli vytvořit místa pro 40 aut,“ vysvětlila Swiderová. Jen za loňský rok bylo Karviné přihlášeno více než pět tisíc aut.

Tipy na vybudování nových parkovišť dávají radnici sami řidiči. Jsme za to rádi, ale ne vždy je možné vyhově. Některá parkoviště se budou stavět, ale některé tipy jsou úplně nereálné,“ řekla Swiderová.

Výstavba parkovacích míst se bude platit z fondu statické dopravy z rozpočtu města, kde je připraveno 9 milionů korun. Na realizaci radnice počítá s minimální částkou 6 milionů korun.