Nájemníci šesti bytů v Makarenkově ulici číslo 1239 zažívají už dvanáct dní krušné chvíle. Jsou bez teplé vody a topení. „Dnes jsem se musela jít vykoupat ke kamarádce, je to hrůza,“ přiznala obyvatelka vchodu Helena Kotasová.

Po nahlášení úniku plynu v tomto vchodě plynaři přívod zastavilli, ovšem od té doby lidem nikdo neřekl, co bude dál. „Rozdali nám akorát elektrické vařiče, na kterých si máme vařit a to je vše,“ řekla nájemnice Alena Szablaturová, která se byla na Správě domovního fondu několikrát informovat o tom, kdy se ve vchodě začne s opravou plynových trubek a kdy jim opět plyn zapojí.

„Byla jsem se dokonce u společnosti Damia informovat, kdy nám plyn zase pustí, ovšam tam mi zaměstnanec řekl, že žádnou žádanku ani hlášení o opravě plynu nedostali a nemají,“ říká Szablaturová.

Majitel domu, který je společnost RPG, prý tento případ řeší od nahlášení problému. „O té situaci víme. Hned druhý den po nahlášení událostí do zmíněného vchodu a celého domu byl vyslán revizní technik, který zkontroloval jednotlivé byty,“ líčí mluvčí společnosti Petr Handl. Dodal, že na základě provedené revize se prokázalo, že bude nutné přistoupit ke generální opravě plynofikace nejen ve zmíněném vchodě, ale dokonce v celém domě. „Generální oprava nebude jednoduchá. Musíme nechat zpracovat projekt, pak přistoupíme k opravě plynofikace. V žádném případě to není otázka několika dní,“ řekl Handl.

Vlastník domu chce nájemníkům po čas opravy nabídnout buď slevu z nájmu, nebo náhradní bydlení. „Budeme to muset řešit se všemi individuálně,“ tvrdí Handl s tím, že ještě dnes pracovníci RPG navštíví nájemníky domu a budou hledat cestu, jak situaci společně vyřešit.