„Škoda nedosáhla pěti tisíc korun, takže byl případ řešen jako přestupek. Odložen byl proto, že se nepodařilo prokázat, že prsteny byly ukradeny,“ vysvětlila mluvčí okresní policie Zlatuše Viačková.

Co se vlastně stalo? 11. října zemřela v nemocnici sedmašedesátiletá paní W. a druhý den její dcera nahlásila, že postrává v osobních věcech zemřelé matky dva zlaté prsteny. Podezření padlo na zaměstnance nemocnice, kteří s mrtvou přišli do kontaktu. „Jejich výpovědi však byly tak protichůdné, že se z nich nedal odhalit konkrétní viník a případ byl odložen,“ řekla policejní mluvčí.

Nemocnice v těchto dnech obdržela vyjádření od policie a oznámení o odložení případu. Ačkoli je konkrétní viník neznámý, vedení nemocnice se chce pozůstalými za ztrátu šperků vyrovnat. „Na konec dubna jsme pozvali příbuzné ke společnému jednání o finančním vyrovnání,“ uvedla mluvčí nemocnice Hana Jakubková. Upozornila, případ se stal ještě za starého vedení ústavu. „Nicméně jsme přijali taková vnitřní opatření, aby se situace neopakovala,“ zdůraznila.

Podle ředitele nemocnice Miroslava Janečky existují směrnice, jak nakládat se zemřelými a existuje i protokol o převzetí mrtvoly v tomto případě. „Mě asi nepřísluší otázka, jakto že tedy policie neurčita konkrétního viníka. Z právního hlediska je věc v pořádku, z etického samořejmě ne. Také proto se chceme s příbuznými sejít a jednat o kompenzaci,“ dodal Janečka.

Dcera zemřelé ženy tvrdí, že to každopádně nerušilo její důvěru v nemocnici. „nejde mi o těch pár korun, navíc nemám náladu na nějaké handrková. Uvidíme, co nám na schůzce, na kterou nás pozvali, řeknou,“ řekla paní Harbáčková.