Zcela nová výrobní zařízení, která patří k nejmodernějším na světě, přišla na téměř 100 milionů korun.

„Touto investicíc jsme dokončili první etapu modernizace závodu Drátovna, která nás přišla na zhruba 700 milionů korun,“ uvedl ředitel ředitel závodu Drátovna Jan Marinov.

Dodal, že zprovozněním nových drátotažných linek se závod posunul kvalitativně o řád výše a zařadil se tak mezi nejšpičkovější evropské výrobce drátů, které se budou používat při výrobě lan do převodovek, do dveřních a okenních mechanismů a v neposlední řadě také na pružiny.

„Výstavba nových linek a zcela nová technologie je jediná cesta jak bojovat s konkurencí. Technologie je nutno stále inovovat a na trh přicházet s novými, špičkovými výrobky,“ tvrdí Marinov s tím, že díky této nové investici se v závodě vytvořilo 12 nových pracovních míst.

„Díky novým technologiím bylo možno vyrobit a dodat dráty do výtahových lan, která jsou instalovány například ve výtazích jednoho z nejvyšších mrakodrapů světa a to v Sears Tower, Chicago. Usilujem také o to, aby z našich drátů byla vyrobena výtahová lana pro nejvyšší budovu světa tzv. Arabskou věž – Burj Dubai v Dubaji,“ doplnil ředitel s tím, že dalších 500 milionů korun bude závod investovat do roku 2012, a to na druhou část své modernizace.

Bohumínská společnost ročně vyrobí 135 tisíc tun všech typů ocelových drátů. Mezi největší zákazníky závodu Drátovna patří společnosti z automobilového, rybářského, těžebního ale i nábytkářského průmyslu. Opracované dráty z Bohumína se dostávají v podobě pružinek, lan, speciálních šroubů i sedadlových koster do automobilů značek Škoda a její mateřské firmy Volkswagen, dále do vozů Fiat, Toyota nebo BMW. „Dodávky pro automobilový průmysl se během posledních dvou let ztrojnásobily, takže nyní dodáváme pro tento trh asi polovinu naší produkce drátů,“ prozradil Marinov.